Makijaż… skarpetą? Zobacz najnowszy trend!

Kiedy wydawało nam się, że widzieliśmy już wszystko, okazuje się, że youtuberki znowu nas zaskakują! Tym razem robią sobie makijaż... skarpetką! O co chodzi?

Yotuberki codziennie publikują tysiące filmików, w których dzielą się z nami swoimi pomysłami na makijaż. Polecają kosmetyki, testują je, ale też wykorzystują w dość innowacyjny sposób to, co do makeupu przeznaczone nie jest. Tym razem hitem jest makijaż wykonany za pomocą… skarpetki! Skąd ten pomysł?

 

Makijaż skarpetką?

 

Wszystkie kobiety marzą o nieskazitelnej, gładkiej i świetlistej cerze. Dlatego też z chęcią testujemy nowe fluidy do twarzy, bronzery, korektory i wszystkie inne specyfiki, np. kremy BB, dzięki którym osiągniemy oczekiwany rezultat. Zamiast kupować drogi pędzel, beauty blender albo jego podróbkę, można samemu wykonać gąbeczkę z podobnym zastosowaniem – właśnie za pomocą skarpetki! Ten trend oczywiście przybył do nas z USA. Tam pojawił się już w 2016 roku! Jakie kosmetyki można nakładać na twarz skarpetką? Podkład i korektor! Dzięki temu narzędziu uzyskamy idealne rozprowadzenie i naturalny efekt bez smug. Cera będzie prezentować się perfekcyjnie!

Możemy też konturować twarz bronzerem za pomocą skarpetki. Wtedy zaznaczamy linie według własnego uznania, np. od kości policzkowych w dół, przez policzek, albo wzdłuż linii włosów – dla wyprofilowania idealnego owalu.

 

O czym należy pamiętać?

 

Skarpetka musi być czysta, a  najlepiej nowa! Nasza redakcja nie jest do końca przekonana do pomysłu makeupu z „zastępczym beauty blenderem”, ale w podbramkowych sytuacjach znajomość takiego triku może się przydać! Zobaczcie koniecznie wideo, które rozpoczęło trend na wykonywanie makijażu skarpetką!

 

#DomodiDays – podsumowanie

Nam się to udało! Chcecie się dowiedzieć, jak osiągnąć takie wyniki?     W Domodi.pl

5 ćwiczeń na płaski brzuch – zdążysz przed wakacjami!

Na początku chcę Cię zachęcić do tego, byś nie zmieniała nic na siłę i szybko,

Nowoczesna czy romantyczna? Nowa Ty z Reserved!

Kolor żółty     Trzeba przyznać, że ten kolor nie jest zbyt lubiany w świecie