9 korzyści z jazdy na rowerze – znasz je?

Coraz więcej osób zamienia samochód na rower. Dlaczego tak jest? Jazda na rowerze to dobry trening kondycyjny i wytrzymałościowy. Poprawia nam się samopoczucie, zmniejsza stres i napięcie. Co jeszcze? Poznaj 9 powodów, dla których warto jeździć na rowerze.

1. Zapewnia zgrabną sylwetkę

 

W dzisiejszych czasach większość z nas stawia na karierę. Praca w biurze, po 8-10, a nieraz 12 godzin, nieodpowiednie żywienie, czas spędzony przed komputerem w złej pozycji i brak ruchu. Wszystkie te rzeczy mają negatywny wpływ na naszą sylwetkę, która zaczyna przybierać niechcianych krągłości. Jazda na rowerze to prosty i przyjemny sposób na poprawę naszego wyglądu. Już 1 godzina jazdy pozwala spalić nawet do kilkuset kalorii, dzięki czemu stajemy się szczuplejsi, a ponadto wzmacniamy mięśnie nóg, brzucha i pośladków.

 

2. Wzmacnia mięśnie

 

Podczas jazdy na rowerze wzmacniamy łydki, pośladki, uda, mięśnie brzucha, ręce i mięśnie klatki piersiowej. Ponadto jest to znakomity sposób, aby wzmocnić dolne partie mięśni pleców. Jednak należy pamiętać, aby ciało ustawić pod odpowiednim kątem. W tym celu należy dostosować siedzenie i kierownicę do naszego wzrostu.

 

3. Poprawia kondycję

 

Siedzący tryb życia przyczynia się również do spadku kondycji fizycznej człowieka. Regularna jazda na rowerze zwiększa pojemność płuc i przyśpiesza przepływ krwi. Dzięki czemu nasz organizm jest lepiej dotleniony, a my zapominamy o zadyszce i zwiększa się nasza wydolność.

 

4. Czas spędzony na świeżym powietrzu

 

Nie ma nic lepszego niż ciepły, słoneczny dzień spędzony na łonie natury. Jeśli mamy w planie wycieczkę, przerzućmy się z samochodu na rower. Po co ukrywać się przed słońcem skoro witamina D poprawia nam samopoczucie? Jadąc rowerem możemy spokojnie podziwiać piękny krajobraz i cieszyć się bogactwem natury.

 

 

5. Poprawa samopoczucie

 

Jak rozładować złe emocje? Najlepszym sposobem jest wysiłek fizyczny. Skupiasz się na czymś innym i cała złość z Ciebie wychodzi. Wysiłek fizyczny wspomaga również wytwarzanie endorfiny, czyli hormonów szczęścia.

 

6. Oszczędność pieniędzy

 

Rower to najtańszy sposób poruszania się ?z punktu A do punktu B?. Nie musisz martwić się o drogie ubezpieczenie, nie dolewasz paliwa, a i tak docierasz do docelowego miejsce. Czasem szybciej niż samochodem, bo bez problemu ominiesz korki. Ponadto nie musisz płacić za parking, a miejsce dla Twojego ?transportu? znajdzie się praktycznie wszędzie.

 

7. Dbasz o ekologię

 

Rower w przeciwieństwie do innych środków transportu nie wytwarza żadnych spalin, co za tym idzie nie truje i nie zanieczyszcza naszego środowiska. Tak, więc przesiadając się z samochodu na rower, dbasz o ekologię i przyczyniasz się do ochrony środowiska.

 

8. Czas spędzony z bliską osobą

 

Rower to fantastyczny sposób na spędzenie czasu z bliską osobą. Nie każdy lubi uprawiać sport, jednak ta forma to połączenie prostego z przyjemnym i zdrowym. Mała wycieczka może zacieśnić więzy między Wami, a może nawet stać się Waszym wspólnym hobby. Nie musi być to od razu wyczynowa jazda, ale na przykład zwiedzanie ? turystyka rowerowa, która z roku na rok staje się coraz bardziej popularna.

 

9. Możliwość pochwalenia się swoimi osiągnięciami

 

Współczesne aplikacje i urządzenia pozwalają na pomiar wszystkich parametrów w tym pokonanego dystansu, czy czasu przejazdu. Swoje osiągnięcia możesz wrzucić na portal społecznościowy i pochwalić się znajomym. Kto wie, może kogoś zmotywujesz do działania!

 

 

Bez względu na to, czy dopiero zaczynamy swoją przygodę z rowerem, czy jesteśmy doświadczonymi kolarzami, którzy mają za sobą tysiące przejechanych kilometrów, jazda na rowerze to najprostszy sposób na bycie aktywnym.

 

Autor: Dyed Blonde

#DomodiDays – podsumowanie

Nam się to udało! Chcecie się dowiedzieć, jak osiągnąć takie wyniki?     W Domodi.pl

5 ćwiczeń na płaski brzuch – zdążysz przed wakacjami!

Na początku chcę Cię zachęcić do tego, byś nie zmieniała nic na siłę i szybko,

Nowoczesna czy romantyczna? Nowa Ty z Reserved!

Kolor żółty     Trzeba przyznać, że ten kolor nie jest zbyt lubiany w świecie