Jak zrobić idealne selfie? Poradnik w 5 krokach

Patrzysz z niedowierzaniem na piękne selfie swoich koleżanek na Instagramie? Ty też możesz wyglądać super! Mamy dla Ciebie 5 porad, które pomogą Ci przygotować perfekcyjne zdjęcie!

KROK 1 – Posprzątaj!

 

Wybierz odpowiednie miejsce w kawiarni, na ulicy lub w Twoim mieszkaniu. Upewnij się, że tam, gdzie fotografujesz, panuje porządek. Nic tak nie odwraca uwagi, jak bałagan na podłodze, czy otwarta deska w toalecie. Jeśli zależy ci na uzyskaniu zdjęcia jak z fashion weeka, w tle mogą pojawić się ludzie, ale uważaj na przejeżdżające samochody i? śmietniki. Chyba, że chcesz mieć fotkę z mistrzem drugiego planu!

 

KROK 2 – Zrób mocniejszy makijaż!

 

Podkreśl brwi, usta i wykonturuj policzki. Do zdjęć zawsze lepiej mieć mocniejszy make up. Pamiętaj, że nic nie zastąpi jednak dbania o cerę na co dzień. Dlatego nie zapominaj o nawilżaniu. Świetlista, naturalna cera to podstawa.

 

KROK 3 – Fotografuj w świetle dziennym!

 

Ale nigdy pod światło: wtedy tło będzie jasne, a twoja twarz ciemna. Gdy jest ostre słońce lekko przysłoń okno zasłoną. Unikaj robienia sobie zdjęć przy przypadkowym sztucznym oświetleniu. Skóra nabiera wtedy żółtego zabarwienia i mogą pojawiać się postarzające cienie.

 

KROK 4 – Telefon miej blisko twarzy.

 

Obiektyw postaraj się skierować ponad linią brwi. Dzięki temu trikowi twoje oczy będą wydawały się większe!

 

KROK 5 – Ustaw telefon pod kątem 20-30%

 

Jeżeli robisz zdjęcie pionowe, pochyl górną część telefonu bliżej twojej twarzy. Zauważysz od razu, że twoja twarz nabierze pięknego trójkątnego kształtu, i nie będziesz się musiała martwić o nadmiarowe podbródki 🙂

 

Po wykonanym zdjęciu wystarczy już tylko dobrać odpowiedni filtr. Ale nie zaszkodzi wrzucić fotki bez poprawek!

 

#DomodiDays – podsumowanie

Nam się to udało! Chcecie się dowiedzieć, jak osiągnąć takie wyniki?     W Domodi.pl

5 ćwiczeń na płaski brzuch – zdążysz przed wakacjami!

Na początku chcę Cię zachęcić do tego, byś nie zmieniała nic na siłę i szybko,

Nowoczesna czy romantyczna? Nowa Ty z Reserved!

Kolor żółty     Trzeba przyznać, że ten kolor nie jest zbyt lubiany w świecie