Czy noszenie szpilek jest szkodliwe? Dowiedz się!

Szpilki mają wiele zalet! Nasze nogi wydają się w nich dłuższe i smuklejsze, a chód staje się bardziej kobiecy, wręcz taneczny. Jednak musisz poznać te 5 faktów dotyczących noszenia szpilek i ich wpływu na nasze ciało!

Kręgosłup

 

Podczas chodzenia na szpilkach ciało ułożone jest nieprawidłowo – wygina się (lordoza). To powoduje przeciążenie mięśni i ból w okolicy krzyżowej.

 

Postawa

 

Z drugiej strony, zakładając wysokie obuwie wciągamy brzuch i prostujemy plecy, dzięki czemu lepiej się prezentujemy i nie garbimy.

 

Uda i łydki

 

Choć chodzenie w butach na wysokim obcasie wpływa na napięcie mięśni, więc pomoże nam je wypracować, to eksperci dopatrują się w nich wielu minusów. Zaburza krążenie, usztywnia ścięgno Achillesa, prowadzi do zakrzepowego zapalenia żył oraz żylaków. Jakie są ich objawy? Sprawdź, czy masz skurcze i obrzęki łydek!

 

Kolana

 

Jeśli nie możesz rozstać się ze swoimi szpilkami na co dzień, zwróć uwagę na to, że ciągłe noszenie butów na wysokich obcasach napina mięśnie i ścięgna, co może skutkować deformacją chrząstki stawowej i uszkodzeniem więzadeł. Dla zachowania równowagi – nie odmawiaj sobie chodzenia boso.

 

Stopy

 

Przez noszenie szpilek, szczególnie tych z wąskim noskiem można nabawić się koślawych paluchów, haluksów. Taka deformacja stopy rozwija się latami, więc lepiej nie zakładać codziennie butów na wysokim obcasie.

 

Nie przerażaj się jednak i nie rezygnuj ze szpilek! Dobrze dobrane dodają nam pewności siebie i seksapilu! Zakładając szpilki czujemy się piękniej i pewniej. A przecież, kiedy jesteśmy w dobrym nastroju, wszystko idzie łatwiej! Dobre emocje są równie ważne, jak zdrowe ciało. Po prostu we wszystkim trzeba zachować umiar. Noś szpilki od czasu do czasu i nie zapominaj o regularnych ćwiczeniach. Dzięki temu ryzyko kontuzji i urazów jest mniejsze!

 

 

Sprawdź, jak dobrać szpilki do własnej figury >>

#DomodiDays – podsumowanie

Nam się to udało! Chcecie się dowiedzieć, jak osiągnąć takie wyniki?     W Domodi.pl

5 ćwiczeń na płaski brzuch – zdążysz przed wakacjami!

Na początku chcę Cię zachęcić do tego, byś nie zmieniała nic na siłę i szybko,

Nowoczesna czy romantyczna? Nowa Ty z Reserved!

Kolor żółty     Trzeba przyznać, że ten kolor nie jest zbyt lubiany w świecie